*  Andorid Telefonu Bilgisayara Yansıtma 2021
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
172
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
*****


Offline
42
(Mesajlar)
41
(Konular)
Jul 2021
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Offline
#1
07-19-2021, 06:11 PM
Andorid Telefonu Bilgisayara Yansıtma
Teknoloji gelişmeye devam ediyor artık her şey daha da kolay
Windows’un Yıldönümü Güncellemesi ile entresan ve yeni bir hususiyet geldi. Artık herhangi bir bluetooth bağlantısı olan bilgisayar ile kablosuz şekilde, android telefonu PC’ye yada tabletten PC’ye görüntüyü yansıtmanız mümkün.
Android Telefonu Bilgisayara Bağlanma Nasıl Yapılır?
Öncelik olarak bilgisayarınızın Başlat menüsünden “Bağlan” isimli uygulamayı çalıştırmanız gerekecek. Bu uygulamayı görmüyorsanız şayet Windows sürümünüzü güncellemeniz gerekecektir.
Uygulama bilgisayar ekranında aleni durumda iken artık rabıta oluşturmak için hazır durumda olduğuna dair bir ileti göreceksiniz. Herhangi bir emniyet duvarı kapatma yada ağ ayarları ile uğraşmanıza gerek yok.
Çoğu bilgisayarda muhtemelen “Donanım hususi olarak kablosuz projeksiyon olarak tasarlanmadığı için bir ihtar monitörü alabilirsiniz. Merak etmeyin bu şekilde bir ihtar almanıza karşın yeniden de devam et diyerek monitör paylaşımına devam edebilirsiniz.
Eğer bu tarz şeyleri yaptıktan sonrasında muamele olmadıysa öteki maddemize bir göz atmanız gerekebilir.


Windows 10 Bilgisayardan Nasıl Görüntü Yayınlanır?
Bilgisayarınızdan Aylarlar> Ekran bölümüne giriş yapın ve “Bir kablosuz ekrana bağlan” seçeneğini seçin. Bu ayar açmanız niteliğinde Bilgisayarınız ile Telefonunuz yada Tabletiniz aynı ortamda bulunmalıdır.
Bluetooth uygulamasını çalıştıran Cihazlar, Bilgisayarınızın ekranına gelecektir oradan bağlanmak dilediğiniz aleti seçin.
Bağlandıktan sonrasında birkaç ayar daha göreceksiniz. “Bu ekrana bağlı bir klavye yada fareden girişe izin ver” seçeneğini etkinleştirin ve artık Bilgisayar klavye ve Mouse ile etkileşime sokabilirsiniz.
Projeksiyon modunu değişiklik yapmak için “Projeksiyon modunu değiştir” i seçin. Varsayılan olarak, “Çoğaltma” modunda çalışır ve ekranınızın içeriğini çoğaltır. Bunun yerine monitörü genişletmeyi seçebilir ve uzaktaki monitörü ikinci bir ekran benzer biçimde görmeyi yada yalnızca ikinci bir monitör olarak kullanabilirsiniz.


Ekran Yansıtmak Cihazlara Zarar verir mi?
Hayır. Yansıtma vakaları müstahsil şirketin izin verdiği tamamen legal olan bir fonksiyondur. Yalnızca bu işlemi yapmak bluetooth’un aleni olması nedeniyle şarjınızı süratli bitmesine niçin olacaktır. Onun haricinde bir mesele yaşamayacaksınız.


Foruma Git: