*  Google Play Store Kimlik Doğrulama Sorunu Çözümü
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
168
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
*******


Offline
ADMIN
24
(Mesajlar)
24
(Konular)
Aug 2020
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Offline
#1
07-19-2021, 03:18 PM
Google Play Store Kimlik Doğrulama Sorunu
Android parlak zeka telefonlarda birtakım kullanıcılar, Google Play Store’a girmek istediklerinde, hüviyet doğrulama problemi ile karşılaşabiliyor. Bu durumda kullanıcılar Google Play Store’a giriş yapılamadığı için bu tatbik içindeki yazılım ve programlar da indirilemiyor. Peki, bu durumda ne yapmalı?
Google Hesabını Kaldırmak
Google hesabını kaldırmak, hüviyet doğrulama sorununu çözebilir. Bunun için Android sistemli telefonunuzda ayarlar sekmesine giderek, görebileceğiniz hesapları seçmeniz gerekli. Bundan sonrasında hangi hesabınız hüviyet doğrulama problemi yaşıyorsa, bunu kaldırmanız şart. Bu muamele tamamlandıktan sonrasında alakalı hesabı yine ilave edin ve bundan sonrasında Google Play Store ile senkronizasyonunu sağlayın.
Google Hesabında Senkronizasyon Yapın
Google hesabında senkronizasyon yapmak da bu probleminin çözümleri içinde. Bunun için tekrar telefonunuzun ayarlar menüsüne giderek, hesapları seçin ve Google yazısına tıklayın. Ardından alakalı e-posta adresine girin ve “tümünü senkronize et” seçeneğine tıklayın.
Google Play Verilerini Silin
Google Play Store verilerini temizlemek de sizin için seçenekler içinde yer almakta. Bunun için telefonunuzda ayarlar menüsüne girdikten sonrasında uygulamalar kategorisine girerek, Google Play Store uygulamasını arayın. Ardından buraya tıklayarak, “verileri temizle” seçeneğine basın.
Yaptığınız Güncellemeleri Silin
Bazı durumlarda meydana getirilen Google Play Store güncellemelerini kaldırmak da çözüm olabiliyor. Bunun için ayarlar sekmesi üstünden uygulamalara girip, Google Play Store seçeneğini bulmanız gerek. Ardından burada göreceğiniz “güncellemeleri kaldır” butonuna tıklayarak, bütün güncellemeleri silebilirsiniz.
Bundan sonrasında Google Play Store uygulamasına girdiğinde, tatbik bütün güncellemeleri otomatikman yine yapacak. Eğer bu belirttiğimiz şekilleri bir bir denedikten sonrasında probleminin çözülüp, çözülmediğine bakarak, daha kısa müddette işlemleri bitirebilirsiniz.


Foruma Git: