*  Google Play Uygulama İndirme Sorunu Çözümü
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
( Yorum )
200
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
*****


Offline
42
(Mesajlar)
41
(Konular)
Jul 2021
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Offline
#1
07-19-2021, 03:26 PM
Google Play Uygulama İndirme Sorunu
Google Play Store, işletim sistemi Android olan parlak zeka telefonlar için sunulan bir tatbik. Bu uygulamada gerek ücretli, gerekse parasız pek fazlaca tatbik laf konusu. Tüm bu tarz şeyleri indirmek için tek bir butona dokunarak indirmek yeterli. Ancak birtakım durumlarda kullanıcılar Google Play Store indirme sorunuyla da yüz yüze kalabiliyor. Durum bu olunca bir ihtimal de milyonlarca uygulaması olan bu platform, tamamen yararsız bir tatbik halini alıyor. Peki, Google Play tatbik indirme problemi olursa ne yapılmalı? İşte bu vaziyet karşısında deneyebileceğiniz birtakım yöntemler.
Akıllı Telefonu Tekrar Başlatın
Yeniden başlatmak, bir çok elektronik aygıt için geçerli bir vaziyet. Ancak bir çok vakit problemin çözülmesini de sağlıyor. Bu sebeple cihazınızı yine başlatırsanız, bu probleminin çözülmesi yüksek belki oluyor. Eğer bunu ilkin denerseniz, fazlaca kısa zaman içinde sorununuzu çözebilirsiniz.


Eğer Wi-Fi ile bağlanıyorsanız, paket veriye geçiş yaparak yeniden indirmeyi deneyin. Zira bazen internette de bir sorun olabiliyor.
Benzer şekilde, telefonunuz bulunduğunuz yerde yanıt vermiyorsa ve veri paketleri kullanıyorsanız, ağ sorunları İnternet'i de etkileyebileceğinden, Google Play uygulamasını dolaylı olarak indirmede de bir sorun vardır.
Uçak modunu kullan
Evde uçak modu tüm bağlantıları kesecektir. Telefonunuzu sıfırlayamazsanız, bu seçenek de benzer bir etkiye sahiptir. Tabii ki, bu onunla uğraşmamanız gerektiği anlamına gelmez. İlk olarak, telefon ekranını aşağı kaydırın ve açılır menüden bir uçak seçin. Simgeyle gösterilen uçuş modunu bulun. Ardından etkinleştirmek için üzerine tıklayın ve 12 dakika sonra yeniden etkinleştirin.
VPN kullanma
Bir proxy veya VPN sunucusu kullanıyorsanız, bu bazen indirmeyi etkiler. Bu nedenle lütfen kullandığınız uygulamadan çıkın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Sorun çözüldükten sonra sunucu veya aracı için yeni bir çözüm düşünün.
Google Play uygulamasında Zorla Durdur'u kullanın
Önce telefonun ayarlar menüsünü açın ve ardından uygulamaya tıklayın. Açılır listede Google Play uygulamasını bulduğunuzda, ekranda görünen "Zorla Durdur" düğmesini tıklayın. Ardından uygulamaya geri dönün ve çalışıp çalışmadığını görün. Hayal etmek.
Önbelleği ve Google Play verilerini temizle
Bunun için yukarıdaki talimatları uygulamanız gerekiyor ancak girdiğiniz sayfada kaydet seçeneğine tıklayıp önbellek verilerini temizlemek için ayrı butonunu kullanın.Ardından ekrana dönün ve listede Google Play hizmetleri seçeneğini bulun. Aynı adımları uyguladıktan sonra cihazı yeniden başlatın.
Tarih ve saati kontrol edin
Yanlış tarih ve saat, bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda sorunlara neden olabilir. Örneğin, bilgisayarınızın saatini geçmiş bir tarihe ayarlarsanız, İnternet'e erişemezsiniz. Google uyarı ekranı, tarih ve saatin yanlış olduğunu size bildirecektir. Bu yüzden lütfen akıllı telefonunuzdaki saati ve tarihi kontrol edin. ...
Bir sorun bulursanız, akıllı telefon ayarları sekmesine gidin ve alt kategorideki tarih ve saat ayarlarını seçin. Ardından otomatik tarih ve saat düğmesini kullanın. Gerekirse buradan manuel olarak da gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Sorun tarih ve saatle ilgiliyse sorun büyük ihtimalle çözülmüştür.
Google Play uygulama ayarlarını sıfırla
Ayarları sıfırla sorunu çözebilir. Tek yapmanız gereken önce telefon ayarları sayfasına gitmek. Ardından uygulama menüsüne gidin ve nokta sembolüne tıklayın, yani ekranın sağ üst üç köşesinde "Uygulama Ayarlarını Sıfırla" seçeneğini göreceksiniz, yani görüntülenen seçeneklerden uygulama ayarlarını sıfırlayın.Ardından süreç otomatik olarak çalışır.
Güncellemeyi Google Play uygulamasından kaldırma
Bazı indirme sorunları için, indirme sorununun nedeni güncelleme de olabilir. Bu nedenle güncellemeyi kaldırıp tekrar güncelleyerek sorunu çözebilirsiniz. Tüm güncellemeler burada otomatik olarak yapıldığından, güncellemeyi kaldırdıktan sonra Google Play Store'a gitmeniz yeterlidir. lütfen içeri gel. Uygulama daha sonra mevcut güncellemeleri tanır ve bunları otomatik olarak indirir.
Google Play Uygulama güncellemelerini kaldırmak için akıllı telefon ayarları menüsüne gitmeniz, ardından uygulamayı değiştirmek için uygulama sekmesine gitmeniz, burada Google Play Store uygulamasını bulup devre dışı bırakmanız gerekir.
*


Offline
Oyuncu
1
(Mesajlar)
0
(Konular)
Mar 2022
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Offline
#2
04-18-2022, 01:32 PM (En son düzenleme: 05-30-2022, 03:46 PM leonacrawford.)
Paylaşımınız için teşekkürler çok faydalı oldu Şimdi İndirin


Foruma Git: