*  GTA Online Açılma Süresi Nasıl Kısaltılır
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
176
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
*****


Offline
42
(Mesajlar)
41
(Konular)
Jul 2021
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Offline
#1
07-19-2021, 04:58 PM
Alıntı: Bir ekip Grand Theft Auto oyuncusu, GTA Online’ın yükleme sürelerini p oranında kısalttı ve bunu iyi mi başardıklarını detaylı olarak açıkladılar.
   Nee.lv’de, T0ST kullanıcısı kısa sürede PC’lerinde GTA Online’ı açmaya çalıştıklarında ve yedi sene ilkin çıkmış olduğu zamanki kadar yavaş bulunduğunu gördüklerinde şok olduklarını açıkladı. Kullanıcı, yükleme sürelerinin niçin bu kadar yavaş olabileceğini araştırmaya başladı ve birçok malumat topladı.
T0ST’nin ana hatlarını çizdiği ilk mevzu CPU ile alakalı oldu. Daha sonrasında GTA Online’ın JSON isminde muayyen bir dosya çeşidini okumaya çalıştığını, sadece bu dosyaları ayrıştırmak için kullandığı aracının “fena yapılandırılmış” bulunduğunu keşfedettiler.
GTA Online’ı başlatırken inanılmaz derecede yavaş bir rutini var, bu oyun başlarken binlerce oyun içi öğeyi bir bir test etmesinden kaynaklı. Tüm bu faktörlerin bir araya gelmesi, yüksek kaliteli bilgisayarlarda bile GTA Online’ı başlatmanın devamlı olarak bir gecikmeye yol açıyor.
T0ST, Rockstar Games’e bir düzeltme için başvurarak görevini tamamlamış oldu ve bir geliştirici tarafınca ortalama bigün arasında çözülebileceğini söyledi. Dahası, yükleme sürelerini mühim seviyede kısaltmak için düzeltme önerileri bile sağladılar, ve bulgularının popülaritesi tamamen arttığı için gelecekte bu şekilde bir şeyler daha yazabileceklerini söylediler.
Oyuncular GTA Online’ın yükleme sürelerinin, bu senenin sonlarında oyun için mahalli bir PS5 rabıta noktası vardığında hala o denli fena olup olmadığını görmek için sabırsızlanıyor.
Geçen sene Rockstar, GTA 5 ve GTA Online için “esnetilmiş ve geliştirilmiş” bir PS5 rabıta noktası duyurmuştu. Bu güncelleme vardığında oyunda büyük değişimler olması umut ediliyor. Ama bizlere bunu vakit gösterecek.


Foruma Git: