*  PUBG Lite Açılmama Sorunu Çözümü
BU KONUYU DEĞERLENDİR
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
2
( Yorum )
272
( Okunma )
Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi
*****


Offline
42
(Mesajlar)
41
(Konular)
Jul 2021
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Offline
#1
07-29-2021, 05:14 PM
PUBG Lite Açılmama Sorunu


Oyunun açılmamasına tesir eden birden fazla sebep olabilir. Sorunu çözmeden önce, karşılaştığınız problemin ne işe yaradığını teşhis etmelisiniz, o vakit bu hataları düzeltmek için aşağıda verdiğim şekilleri denemeniz gerekir. PUBG Lite hatalarının bir çok launcher hataları, çökme hataları, güvenilir mod yanlışı vb. benzer biçimde hatalardır. Bu hataları halletmek için aşağıda verdiğim şekilleri karşılaştığınız hataya bakılırsa deneyebilirsiniz.


PUBG LITE LAUNCHER HATASININ ÇÖZÜMÜ

 • DirectX 11 yada son olarak sürümünü yükleyin.
 • Ekran Kartı sürücünüzün güncellemesini test edin.
 • Microsoft Visual C++ yükleyin.
 • NET Framework 4.5.2 yada son olarak sürümünü yükleyin.
 • Oyunu idareci olarak çalıştırmayı deneyin.
 • Güvenlik duvarını ve Windows Defender'ı dönem dışı bırakın.
 • PUBG Lite'ı yine başlatın ve sonrasında bilgisayarınızı yine başlatın.


Pubg Lite Çökme Hatasının Çözümü

 • Öncelikle web bağlantınızın iyi olup olmadığını test edin.
 • Oyunun çökmesine niçin olabilecek arka plandaki bütün lüzumsuz programları kapatın.
 • Sabit diskinizde yada SSD'nizde ne kadar alan kaldığını test edin.
 • PUBG Lite'ı yine başlatın ve sonrasında bilgisayarınızı yine başlatın.

Yukarıdaki yöntemler işinize yaramadıysa yada karşılaştığınız hata yukarıdaki 2 ana hatadan farklıysa, aşağıda verdiğim öteki şekilleri deneyebilirsiniz. Her şeyi doğru yaptığınızdan güvenilir olun.

HATA MESAJLARI VE ÇÖZÜMÜ

1. Global Shader Or Cooked Content Hatası
PUBG Lite'nin emek vermesi için DirectX11 gereklidir. Oyunu çalıştırabilmek için DirectX11 yada son olarak sürümünü yükleyin.2. DX11 Feature Level 10.0 Is Required Hatası
Eğer monitör kartınız DirectX11'i desteklemiyorsa bu hatayla karşılaşırsınız. Ekran kartınızın DirectX11'i desteklediğinden güvenilir olun.

3. Assertion Failed Hatası
Eğer monitör kartınız aşırı zorlanmışsa veya oldukça ısınmışsa bu hatayla karşılaşırsınız. Bu hatayı halletmek için monitör kartı sürücünüzü kaldırıp yine yüklemeyi deneyin.
4. Ekran Kartı Hatası
Eğer monitör kartınız aktüel değilse bu hatayla karşılaşırsınız. Ekran kartınızın son olarak sürümle aktüel olduğu için güvenilir olun.5. Bad Image Hatası
Microsoft Visual C++ muntazam yüklenmemişse bu hatayla karşılaşırsınız. Bu hatayı halletmek için Microsoft Visual C++ 4.5.2 yada son olarak sürümünü yükleyin.6. SwapChain Hatası
DirectX sürücünüz muntazam yüklenmemişse bu hatayla karşılaşırsınız. Bu hatayı halletmek için bilgisayarınızı yine başlatın yada monitör kartınızı güncelleyin.Buraya tıklayarak oyunun indirme sayfasına gidebilir ve indirme sayfasının altında bulunan Microsoft Visual, .NET Framework benzer biçimde lüzumlu programları kolayca indirebilirsiniz. Ek olarak oyunu çalıştırabilmeniz için sistem gereksinimlerinizin ehil olması gerekiyor. Bunun için en az sistem ihtiyaçlarına aşağıdan göz atın.

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
İşletim Sistemi: Windows 7,8,10 64 bit
İşlemci: Intel Core i3 2.4GHz
Ram: 4GB
Ekran Kartı: DirectX11 Intel HD Graphics 4000
Sabit Disk Alanı: 4GB

Minimum sistem ihtiyaçlarına bakılırsa Windows 7 ve üzeri 64 bit bir işletim sistemine, işlemci olarak Intel Core i3 2.4GHz hızına eşit bir işlemciye, 4GB Ram, DirectX11 destekleyen Intel HD Graphics 4000 yada ona eşit bir monitör kartına ve 4 GB boş durağan disk alanına ihtiyacınız var.
*


Offline
Oyuncu
1
(Mesajlar)
0
(Konular)
Nov 2021
(Kayıt Tarihi)
1
(Rep Puanı)

Offline
#2
11-08-2021, 09:22 AM (En son düzenleme: 11-11-2021, 09:18 PM GameMaster. Düzenleme Nedeni: Yasal Olmayan Bağlantıları Vermek Yasaktır. )
PUBG'yi açamıyorsanız silebilir ve yayınlanan yeni modsuper'in çok yeni ve kullanımı kolay bir versiyonu olan PUBG modapk olan premium sürümünü indirebilirsiniz.
*


Offline
Oyuncu
1
(Mesajlar)
0
(Konular)
Jun 2022
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Offline
#3
06-07-2022, 10:07 AM (En son düzenleme: 06-07-2022, 03:34 PM romantaylor.)
PUBG LITE çok şaşırtıcı bir hayatta kalma oyunu, çıktığı günden beri oynuyorum, herkesin oynaması gereken bir online oyun.


Foruma Git: