*  PUBG Mobile Sarı Hasar Efekti Yapma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
175
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
*****


Offline
42
(Mesajlar)
41
(Konular)
Jul 2021
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Offline
#1
07-29-2021, 03:55 PM
PUBG Mobile Sarı Hasar Efekti Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile oyununa 0.17 güncellemesiyle eklenen Renk körü modu yardımıyla oyuncular artık hasar rengi vs. şeklinde şeylerin rengini bu mod yardımıyla değiştirebiliyor. Bu yazımızda da adından anlayacağınız suretiyle sarı hasar efektinin iyi mi yapıldığından bahsedeceğiz. Bildiğiniz suretiyle oyunun düzgüsel hasar rengi kırmızıdır. Bunu renk körü modu yardımıyla bu rengi sarı olarak değiştirebilmeniz olası hale geldi. Sarı hasar efektini oyun içinden oldukca rahat bir halde ayarlamanız olası.

RENK KÖRÜ MODU NEDİR?

Renk körü modu, renkleri birbirinden ayırt etmekte güçlük çeken doğrusu renk körlüğü bulunan insanların da daha iyi oynayabilmesi için 0.17 güncellemesiyle eklenen bir moddur. Bu modda 3 değişik renk körü seçeneği bulunmakta ve bunlar sırayla Döteranopi, Protanopi, Tritanopi. Bu seçenekleri oyun içindeki grafik ayarlarından kolayca ayarlayabilmeniz olası. Bu yazımızda göstereceğimiz sarı hasar efekti ise bu mod yardımıyla yapılabiliyor, oyun içinden oldukca rahat bir halde ayarlayabileceğimiz bu sarı hasar efekti, öteki gözümüzün alışmış olduğu kırmızı renkten değişik olduğundan oyunculara çok cazip ve havalı geliyor. Her ne kadar bu mod renk körlüğü bulunan insanoğlu için yapılma ve öneriliyor olsa da renk körlüğü bulunmayan insanların da tercih edebileceği bir mod bulunduğunu da söyleyebilirim. Peki bu sarı hasar efekti iyi mi yapılır, aşağıdaki adımları uygulayarak rahat bir halde yapabilirsiniz.SARI HASAR EFEKTİ NASIL YAPILIR?Adım 1: Oyunun ayarlar bölümüne girin ve oluşturulan pencereden "Genel"in altında bulunan "Grafikler" bölümüne girin.

Adım 2: Açılan pencerede birazcık aşağıya doğru inin, karşınıza Renk Körü Modu (renkleri ayırt etmekte güçlük çeken oyuncular için önerilir) çıkacak. Bu makalenin derhal altında aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz şeklinde 4 değişik seçenek görmüş olacaksınız bunların 3'ü yukarıda da bahsettiğim değişik renk körü seçenekleri, en soldaki "Normal" seçeneği ise oyunun düzgüsel renklerini barındırır.


Adım 3: Sarı hasar efektini elde etmek için ise buradaki "Tritanopi "kısmını seçin.


Artık oyununuzda hasar efektleri sarı olarak gözükecek. Eğer bunu düzgüsel hale döndürmek istiyorsanız yeniden grafik ayarlarına gelip "Normal" kısmını seçmeniz ehil olacaktır.


Foruma Git: