*  Türkiye'de En Çok Oynanan Minecraft Türleri
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
178
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
*****


Offline
42
(Mesajlar)
41
(Konular)
Jul 2021
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Offline
#1
07-22-2021, 02:38 PM
Bizim ülkemizde En Çok Hangi Oyunlar Tercih Ediliyor?
Bir sunucu oluşturmak istiyorsunuz ama hangi oyun türünde sunucumu kurarsam oyuncu çeker? Sorusunu kendinize mi soruyorsunuz? Eğer ki bu suali kendinize bir kez bile sorduysanız sizlere bu konumuzda bu tarz şeyleri ele alacağız ve cevaplayacağız. Ön sözümüzü fazla uzatmadan mevzumuza geçiş deneyelim ve sorularımıza yanıt bulmaya başlayalım. Bakalım hangi oyun türleri devletimizde oldukca popüler?

SkyWars
Skywars, dönemin en popüler minioyunu olması ile birlikte oldukça fazla sunucuda olmadığı için muayyen sunucularda her gün binlerce oyuncu tarafınca oynanıyor. Oyunumuza isterseniz tek başınıza isterseniz ile en çokca dört şahıs ile beraber giriş yapıyorsunuz. Sonrasında ise karşınıza kit menüsü geliyor, bu kit menüsünden oynadığınız sunucuya bağlı bir biçimde topladığınız coinler ile beraber kit alabiliyorsunuz. Bu aldığınız kiti seçiyorsunuz ve ondan sonra oyuna giriş yapıyorsunuz. Tabii ki kit kura çekmek mecbur bir şey değil, kitsiz bir biçimde de oyununuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Oyuna giriş yaptıktan sonrasında bir camın içinde doğuyorsunuz ve etrafınıza bakındığınızda oyunun ismi gereği havada olduğunuzu ve oyun başladıktan sonrasında bulunduğunuz camın içinden bir adanın içine düştüğünüzü göreceksiniz. Oyununuz başladıktan sonrasında ise düştüğünüz adanın arasında belli sandıklar bulunuyor. Eğer ki amacınız oyunu kazanmak ise bu sandıkları toplamanız gerekiyor. Etrafınızda bulunan sandıkları elinizden geldiğince süratli bir biçimde toplamaya başlayın. Oyunda bulunan hedefimiz etrafımızda olan sandıkları süratli bir biçimde biriktirerek ortaya varmak. Sandıkları topladıktan sonrasında ortaya doğru gidiyorsunuz. Ortaya gitmenizin nedeni, hem oyunun nihayetinde alan daralırken ölmemeniz, hem ortada bulunan sandıklardan aşırı kuvvetli eşyalar çıkması. Ha, sandıkları toplarken ölmemeye çalışın. Etrafınızda kim var ise kılıçlayın! En son ise şayet takımınız ile girdiyseniz, sona kalmış olarak takımınıza oyunu kazandırın. Tek başınıza oyuna girdiyseniz ise sona kalıp oyunu kazanın. Oyunun mantığı oldukca rahat ve oynaması bir o denli zevkli olduğu için ötürü birçok şahıs bizim ülkemizde bu oyunu tercih etmekte. Eğer bir sunucu açacaksanız ve paranız belli bir miktardan üst ise bu oyun çeşidini koymanızı sertlik ile öneri ederim.

Arena PvP
Arena PvP, harbiden pvp severlerin oldukça fazla tercih etmiş olduğu ve oynadıkça zevk almış olduğu oyun türlerinden birisidir. Bu oyun türü ile beraber Build UHC oyun türü de fazlası ile sevilmekte. Bu oyun türümüz daha oldukca pvp severler tarafınca oynanıyor ve seviliyor. Amacımız tek başımıza yada arkadaşlarımız ile beraber kapışabilir, isterseniz bir arkadaşınıza /duel komutu ile düello atabilir ve savaşabilirsiniz. Savaşmaya başlamadan ilkin oyun size elmas set ile beraber envanterinize lav kovası, su kovası, bol miktarda blok vermekte. Tabii ki bu anlattığım Build UHC moduydu, bu mod şeklinde oyun türünün içinde bol miktarda mod bulunmakta. Her mod ile beraber envanterinize muhtelif eşyalar veriliyor ve rakibiniz ile girdiğiniz moda nazaran verilen eşyalar ile savaşıyorsunuz. Fazla ifade edilecek bir yanı yok, düz mantık ile pvp atıyorsunuz. Bu oyun modunun en oldukca sevilen yanı ise pvp olması. Eğer büyük bir sunucu açacaksanız mini oyunlar listenize bu oyunu da eklemeyi unutmayın.

Skyblock
Skyblock, mini oyunların yanı sıra aşırı fazla derecede oynanan ve afk bırakma şansı ile beraber oyuncu artacağı için yeni oluşturulan sunucuların gözdesi haline gelen bir oyun türüdür. ilk olarak sizlere oldukca sevildiğinden ve oynandığından ötürü bu oyun türünden anlatmak istedim. Bu oyun türümüz iki adet alt oyun türünden oluşuyor, bu alt oyun türleri OpSkyblock ve EmekSkyblock olarak ayrılıyor. OpSkyblock dediğimiz oyun türü düzgüsel oynadığınız Skyblock'un daha basitleştirilmiş ve meydana getirilen eventlerde daha oldukca eşya veren hali şeklinde düşünebilirsiniz. EmekSkyblock ise özetlemek gerekirse düzgüsel oynadığınız Skyblock'un daha zorlaştırılmış ve meydana getirilen eventlerde verilen eşyalar kısıtlanmış bir biçimde oluyor. Peki bu Skyblock ne oluyor? Skyblock dediğimiz oyun türünün amacı, bir ada kuruyorsunuz ondan sonra ise kurduğunuzun talibi büyütmeye ve adanın leveli ile beraber öteki aktörleri geçmeye çalışıyorsunuz. Tabii ada leveli diye bir şeyde var, bu ada leveli adanıza koyduğunuz bloklardan ölçülür. Eğer ki sunucuda en yüksek ada leveli veren blok var ise o bloktan koyduğunuz zaman ada leveliniz uçar. Ada leveli haricinde adanızı para karşılığında büyütebilirsiniz. Para kazanmak için ise ada warp dediğimiz bir sistem getirilmiş. Bu sistem ile beraber kolayca para kasma warpları yapabilir ve bununla birlikte sizde para kasabilirsiniz. Bunların haricinde ise oyun türümüzde Spawnerler yer alıyor. Bu Spawnerler ile talep eder Golem Spawner ile bir demir kasılın sonrasında satın varlıklı olun. İster para verip oyunun en oldukca level veren bloğunun spawnerini alın. Tamamen size kalmış! Eğer ki yeni bir sunucu açma peşindeyseniz ve oyun türü arıyorsanız, size OpSkyblock oyun çeşidini öneriyorum. Çünkü hem oyuncular kasılmak için sunucunuzda yan hesap açarak afk bırakacaklar aynı zamanda oyuncunuz artacak.

Survival
Survival, oyun türümüz adından da ne bir biçimde anlaşılabileceği suretiyle bir ölüm kalım oyun modudur. Bu sunucuları çoğu zaman oyuncuların tercih etme nedeni ise sunucuyu beğenmeleri ve ölüm kalım seçimi oyunları sevmelerinden kaynaklanıyor olabilir. Bu oyun türümüzde olan hedefimiz, ilk ilkin ormana giderek kendimize güzel bir yer buluyoruz. Sonrasında bu bulduğumuz yere güzel bir biçimde yapı yapıyoruz. Beğendiğimiz bölgeye yapımızı yaptıktan sonrasında insanoğlu kırmasın diye oraya claim atıyoruz. Attıktan sonrasında artık hiç bir oyuncu bizim bölgeye gelip o yapıyı hiç bir vakit kıramayacak. Ha, claim atmadan ilkin paranızın yettiğine dikkat edin, birtakım sunucularda claim atmak oldukca pahalı olabiliyor. Claim attıktan sonrasında dilerseniz şayet bir arkadaşınızı bölgenize çayır edebilir ve ona orayı kırma izni verebilirsiniz. Survival oyun türünde kastığınız eşyaları markette satabiliyorsunuz ve para kazanabiliyorsunuz. Bu kazanmış olduğunuz paralar ile kendinize bir set yada bir iksir alabilirsiniz, bildiğiniz gibi ki para her kapıyı açıyor. Tabii ki daha süratli gelişmek için bulunduğunuz sunucudan VIP satın alabilirsiniz, bu tamamen sizin paranıza ve size kalmış bir durum. Geliştikten sonrasında isterseniz arenaya gidebilir ve öteki oyuncular ile savaşarak elinizde olan eşyalara, eşya katabilirsiniz. Hem pvp olan hem strateji olan bu oyun türümüzü bir kitle oldukça fazla sevmekte ve Minecraft'a ancak Survival oynamak için girmekte. Eğer ki Survival sunucu açarsanız, öteki sunuculardan değişik bir sistem koymalısınız. Eğer aynı sistemleri sizde koyarsanız haliyle öteki sunucularda olduğu şeklinde sunucunuz 0 şahıs çekecektir. Son zamanlarda Survival sunucular azaldığından ötürü şayet ki siz bu oyun türünden bir sunucu açarsanız bir ihtimal de yüzlerce oyuncu çekebilirsiniz.

Faction
Faction, rekabet severlerin ve imparatorluk kurararak strateji dayalı oyun türlerini seven oyuncuların oldukça fazla oynadığı bir oyun türüdür. Bu oyun türümüzü talep eder tek şahıs dilerseniz ile bir klan açarak ekibinizi toplayıp oynayabiliyorsunuz. Oyunda ilk en önce klan sistemi mevcut, klan sistemi demek. Kazandığınız belli bir miktar para ile klan açabiliyorsunuz, bu açtığınız klan size claim pozitif yanları sunuyor. Bu avantaj ile beraber ormanda bir yapı yaptığınızda öteki klan sahiplerinin bu evi kırmasına mani olabilirsiniz. Fakat şayet ki bir klan ile harbe giriyorsanız ne olursa olsun buna mani olamazsınız. klan savaşına girdiğiniz zaman birbirinizin klan evini kırabileceksiniz, ve bu sizlere fazladan bir aksiyon katacaktır. Tercih edilmesinin nedenlerinden biri ise budur. Sonrasında şayet canınız sıkıldıysa öteki arkadaşlarınız ile beraber klan sohbetinden ileti yazabilirsiniz. Bu oyun türümüzde gelişmek için size birtakım sunucular elmas kazma armağan ediyordu, bu elmas kazma ile doğrudan olarak lapis hammadesine gidebilir ve rahatça lapis kazarak para kazanabiliyordunuz. Eğer ki sunucu size bir kazma vermediyse kendiniz yaparak, lapiste kasılabilirsiniz. Lapis dediğimiz vaka aslına bakarsak Faction sunucuların biri olan para kasma yöntemidir. Kazdığınız zaman harbiden elinize milyonlarca para gelecektir ama sabırlı olun, bir iki saatlik kazma ile oldukça fazla para kasamazsınız. Bu paralar ile isterseniz rank atlabilir, isterseniz kendinize sihirli bir set yaparak rakiplerinizi alt edebilirsiniz. Tabii ki bu savaşmaların cevabında bir ihtimal de siz ve klanınız şaha kalkacak ve hepimiz o klanı gösterecek. Bu bir rekabet oyun türü, ne yapmış olursanız yapın rekabet ve stratejiyi unutmayın. Eğer ki bir sunucu açacaksanız ve rekabet bununla birlikte bir strateji sunucusu ise bu ne olursa olsun Faction oyun türünde açmalısınız. Son zamanların oldukça fazla popüler oyunu olmasa da, yüzlerce şahıs bu oyun için can atıyor. Benim tavsiyem öteki oyun türlerine bakılırsa bu oyun türümüz harbiden güzel ve aksiyon dolu.


Foruma Git: